Či sa nám telefóny kazia naschvál vždy po istom čase, alebo si za to môžeme sami častým, nebodaj neúctivým používaním, málokedy sú na tom tak zle, aby bolo treba hneď kupovať nové. Nefunkčné a zničené diely sa predsa vždy dajú vymeniť.
Kupovať náhradné diely sa oplatí
Nie, nenahovárame vás na to, aby ste si doma vytvorili zbierku náhradných dielov. Pokiaľ sa nechystáte otvoriť vlastný servis mobilov, boli by vám zbytočné. Pointa je tá, že keď sa jedného dňa zahľadíte na svoj telefón a vykazuje známky starnutia, ihneď zažeňte myšlienku kupovať si nový. Zbytočne by ste zainvestovali do niečoho, čo vlastne vôbec nepotrebujete. Stačí, ak si zo širokej ponuky náhradných dielov na mobily vyberiete konkrétne ten, ktorý vo vašom zariadení vypovedal službu, odborne ho nahradíte novým, a opäť sa celé mesiace môžete tešiť zo svojho mobilu. My dobre vieme, ako to chodí. Vzťah človeka a jeho mobilu sa dá často porovnať ku vzťahu s autom alebo dokonca so psom. Zvlášť ak svoj mobil používame nielen na telefonovanie, ale aj surfovanie na internete či pri práci. Hoci by ste na mobile vymenili naraz aj desať dielov, stále pochodíte dobre.
Čo sa nachádza medzi náhradnými dielmi na mobil
Zhodneme sa, že najťažšie to majú zrejme LCD displeje. Práve tie to najčastejšie schytajú pri pádoch, tie musia znášať nálety prachu, mastnotu našich rúk pri jedle, stretnutia s ostrými predmetmi v našich vreckách alebo kabelkách, a dalo by sa toho ešte veľa menovať. Okrem displejov však medzi náhradnými dielmi nájdete aj ochranné prostriedky, ktorými zariadenie spoľahlivo ušetríte pred ďalšími katastrofami. Sú tam ochranné sklá, puzdrá alebo kryty na akékoľvek modely telefónov. Áno, aj všemožné druhy tlačidiel, predných a zadných krytov, mikrofóny, reproduktory, šošovky fotoaparátov, náhradné batérie či rôzne káble a nabíjačky. Stačí poznať model svojho zariadenia a obrátiť sa na seriózneho predajcu originálnych alebo OEM náhradných dielov na mobily.
Komerčný článok